Заповіді краси від минулого до сьогодення

— Наталіє Миколаївно, з огляду на те, що „у людин має бути все прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, думки», яке місце займає догляд за шкірою?

— Красива шкіра починається зі світлої душі, добрих думок і взагалі позитивного ставлення до себе. Так має бути. Ми ж допомагаємо нашим клієнтам підтримувати гармонію між зовнішнім виглядом їхньої шкіри та їхнім внутрішнім світом.

— Наскільки проблемна шкіра відображає внутрішній стан організму?

— Шкіра, зокрема на обличчі, справді реагує на найменші зміни всередині нас. Коли мало рухаєтеся або спите, погано харчуєтеся — напевне матимете проблеми. Для того щоб позбутися їх, необхідне комплексне вирішення. Лікування має включати не лише процедури у салоні краси, а й елементарне дотримання здорового способу житія. Змінилися і, на жаль, у гірший бік, можливості людського імунітету. Послабилося протистояння організму. Ми не тим харчуємося, не тим дихаємо, не те п’ємо. Молодь хоче гарне виглядати, але, на жаль, абсолютно не розбирається в елементарних речах, необхідних для нормальної роботи організму. Коли кажеш, що зранку бутерброд із чаєм — це погано, більшість людей на тебе дивиться здивованими очима. І часом їм доводиться розтлумачувати якісь зовсім прості речі: що вранці організм треба „запустити» для нормально го функціонування. Щоб кишечник працював, краще поснідати тією самою вівсяною кашею. Взагалі, тілу людини необхідні рух, розумні фізичні навантаження, здорова проста їжа.

— Чи впливає генетика на поведінку нашої шкіри?

— Так. Скажімо, дуже важко працювати з клієнтами, яких генетична проблема тягнеться протягом кількох поколінь. Якщо ж на цю генетику накладається несприятлива екологія, переїдання, перевтома тощо, якою тоді може бути шкіра? Тільки проблемна. Також внаслідок стресу в організмі стискається шлунок, погано працює жовчний пузир і жовчні проходи. Звідси їжа слабко переварюється, зброджується. Виникає дисбактеріоз.

— Від чого, передовсім, залежить стан шкіри?

— Усе важливо. Від поганої екології не врятуєшся — це від нас не залежить. Від харчування, можливо, залежить відсотків на 80. Тому; якщо є бажання і час, наслідки „побічних ефектів цивілізації» треба навчитися викидати з організму, очищатися від шлаків. Благами цивілізації треба вчитиа користуватися без ризику для свого організму.

— Агітуючи за здоровий спосіб життя, розповідаєті пацієнтам про власний досвід зимового купання?

— Це, звичайно, добре, але не для кожного підходить. 15 років тому, коли я почала купатися — нас було 19 сміливців.Нині з тієї команди залишилася я одна. Та й сама, у зв’язку із частою зайнятістю, поїздками та іншими справами, дуже рідко там буваю. Хоча це, звичайно, дуже здорово. Тому, якщо мало купаюся, вдома обов’язково обливаюся або роблю 108 кроків у холодній воді. Ходжу до спортзалу – підтримую фізичну форму.

— Вам часто доводиться бувати на міжнародних семінарах за кордоном. Як питання проблемної шкіри вирішуються в світі?

— Здебільшого те, що роблять і в нас, і за кордоном – це досить агресивна, жорстка косметологія. Вона використовує дуже сильні пілінги – те, що робиться за умов стаціонару, тобто, потужні опіки, намагаючись вилікувати все лише ззовні. Потім ця ранова поверхня дуже довго заживає. І з нею практично нічого вже не зробиш. Також намагаються щось робити зсередини. Та це, в основному, антибіотики, які впливають на імунітет. Потім наслідки такого впливу важко виправляються. Француженки в основному використовують креми. Та це — напівміра. Далі вони у певному віці роблять пластику. Хоча це — проблема старіючої шкіри. А, наприклад, німці та італійці, які мають преюлемну шкіру, використовують клерасил — слабкі розчини борної, саліцилової та інших кислот. На мою думку, пара прищів, можливо, за тиждень — два й зникне, якщо у вас сильний імунітет. А можливо, й ні. Тоді вони починають приймати антибіотики. Та, як на мене, толку від цього ніякого. Більш-менш цією проблемою займаються в Росії, в Ізраїлі. Та вони знову-таки використовують пілінг.
Є багато методик, які дають можливість поліпшити стан шкіри. Та досягти чистої шкіри вдається не багатьом. Ми з „місива» робимо чистеобличчя. І Іотім під клієнта готуємо крем, який і „втримує» шкіру. Наша методика полягає в тому, щоб найскладнішому; „безнадійному» обличчю повернути здоровий вигляд і чистоту та втримати його. Так ми працюємо на зримий та яскраво виражений результат.

— До речі, щодо імпортних засобів…

— У будь-якій косметиці є раціональне зерно. Кожна косметика з чогось починалася. От, якщо викопаєте те, з чого вона починалася — це найцінніше. Все інше — баласт.

— Ще цілителі Китаю, античної Греції та Стародавнього Риму застосовували різні секрети у своїй діяльності по догляду за шкірою. Наскільки серйозно Ви як практик сприймаєте ці історичні розповіді?

— Тут відлік йде на тисячоліття. Та ми знаємо лише крихти цього величезного масиву знань. Якби ми володіли всіма знаннями минулого, можливо, взагалі проблеми шкіри не існувало б. На щастя, у наш час є люди, здатні хоча б якоюсь мірою опанувати цей досвід та застосовувати його на благо людей. Поки нами відкрита лише краплина цих знань.

— У перекладі „Фауста» Гете Борисом Пастернаком є такі рядки: „У всех следы на коже, но жаловаться страх. Хоть королева тоже в укусах и прыщах…» Наскільки, на вашу думку, люди відповідально ставляться до свого здоров’я і чи залежить це від освіченості, соціального становища тощо?

— Звичайно. Раніше ми знали, що поїли, наприклад, печену картоплю з огірком — і добре. Попили компот із сухофруктів — чудово. Шипшину- заварили — взагалі супер! А нині в нас що — соки пакетні, в яких немає соку, йогурти, в яких антибіотики, найрізноманітніші мюслі, які вбивають підшлункову залозу, молоко, в якому немає молока, сир, в якому немає сиру… Тобто, зараз інформація абсолютно інша. Все те, що було раніше — забуто. Гарний пакет, гарні слова, а що буде після — нікого не цікавить. Править бал абсолютне невігластво. Звідси — відповідне ставлення до власного здоров’я. У молоді — навчання, робота. Кажеш їм — ти працюєш, гроші заробляєш, а потім усі ці гроші витратиш собі на лікування. Вони лише сміються. Згодом настає час — починають розуміти, про що йшлося. От останнім часом у Західній Європі дуже змінилося ставлення до життя. У багатьох країнах, де я побувала, більшість людей приділяє велику увагу правильному- харчуванню. І витрачають на це значну частину свого бюджету. Вони не вживають сухих сніданків, не зловживають йогуртами. Якщо м’ясо — то це м’ясо, якщо овочі — це справді овочі, якщо це вода — найвищої якості. Усе дуже вибірково. Відповідно й шкіра у таких людей гарна. А у нас-швидко, смачно, красиво і безболісно вживають усе підряд, а далі — розберемося. Тому, чудово розуміючи, з чим мають справу наші клієнти, ми робимо все для того, щоб багаторічний досвід і розроблені нами методики, які базуються на старій косметологічній школі з використанням натуральних компонентів, індивідуальний підхід до кожного відвідувача салону допомогли їм бути красивими, а отже впевненими у собі людьми.  *

*Результат зависит от индивидуальных особенностей Вашего организма.

Поделиться