Як впоратися з акне: 10 порад по догляду за проблемною шкірою

Як впоратися з акне: 10 порад по догляду за проблемною шкірою

 

В інтернеті ви можете знайти божевільну кількість рецептів, які не мають ніякого відношення до правильного догляду за проблемною шкірою, а тільки вводять в оману. Більш того нерідко подібні рекомендації не просто даремні, але ще і небезпечні для здоров'я шкіри і її зовнішнього вигляду. Так, наприклад, можна зустріти рецепти по догляду за проблемною шкірою, які передбачають використання клею ПВА, очищення пір зубною пастою, розтирання шкіри сіллю з лимонним соком, маски на основі аспірину і т.п. Подібна дія здатна тільки спровокувати подразнення і запалення шкіри і ще сильніше знизити і без того ослаблені захисні функції схильної до акне шкіри. Сьогодні ви отримаєте 10 професійних порад, які точно працюють! Адже рекомендації дає дерматолог з 26-річним досвідом успішного лікування проблемної шкіри і вугрової хвороби.

1. Не ігноруйте рекомендації дерматологів щодо харчування

Результати наукових досліджень неоднозначні. Можна зустріти інформацію, про те, що взаємозв'язок харчування та стану шкіри не доведений. Однак, 20-річний досвід лікування проблемної шкіри, вугрової хвороби показує, що корекція харчування підсилює ефективність медикаментозного і косметологічного лікування на 30-40%.

Безумовно, харчування чинить найбезпосередніший вплив на роботу шлунково-кишкового тракту, а порушення в функціонуванні шлунково-кишкового тракту позначається на всіх системах організму, і на шкірі в тому числі.

Так, наприклад, на кількість, склад і консистенцію себума вплив раціону доведено науково. Є ряд продуктів, через вживання яких шкірне сало (себум) стає більш в'язким і щільним. До таких продуктів відносяться трансжири (дезодоровані термічно оброблені рослинні масла, маргарин), рафіновані або прості вуглеводи (продукти з білої муки, цукор, білий рис, газовані напої та ін.). В результаті їх споживання змінюється консистенція себума, і він не може безперешкодно потрапляти по вивідним протокам на поверхню шкіри. Утворюється сальна пробка, і чим довше пора залишається закоркованою, тим вище ймовірність запалень, нагноєнь і тим краще умови для розмноження бактерій, що викликають вугрову хворобу.

І це тільки один з прикладів, які доводять необхідність корекції харчування в боротьбі з акне.

2. Подбайте про достатньє зволоження

Так, проблемна шкіра часто страждає від нестачі вологи. А власники шкіри з підвищеною жирністю і схильністю до акне часто помилково вважають, що зволожуючі засоби спровокують ще більш активне саловиділення або просто не потрібні шкірі їх типу (адже вони не відчувають стягнутості і сухості).

Волога необхідна шкірі для нормального функціонування, її нестача призводить до порушення метаболічних процесів. В результаті відмови від зволоження власник проблемної шкіри часто домагається протилежного ефекту – вироблення шкірного сала посилюється. Це природна захисна реакція, адже одна з функцій себума (шкірного сала) – збереження вологи в шкірі.

3. Не перестарайтеся в боротьбі з бактеріями

Знаючи, що акне викликається бактеріями, власники проблемної шкіри часто припускаються серйозної помилки - на постійній основі використовують різні антисептичні засоби. Так, в інтернеті можна зустріти рекомендації протирати обличчя настоянкою календули або саліцилової кислотою.

Такий догляд не тільки не призведе до потрібного ефекту, а й затягне лікування вугрової хвороби. Суміші з високим вмістом спирту пересушують шкіру (а як ви вже знаєте, це загрожує активацією вироблення шкірного сала), роблять її ще більш чутливою, а безконтрольне усунення всіх бактерій без розбору призводить до порушення нормальної мікрофлори шкіри, в результаті чого ще сильніше послаблюються її захисні функції.

Найбільш правильним рішенням буде застосування антисептичних засобів відповідно до рекомендацій лікаря дерматолога-косметолога.

4. Дотримуйтеся системи

Догляд за проблемною шкірою, схильною до акне – це цілий комплекс заходів, які вам доведеться повторювати щодня, якщо ви хочете позбутися від висипань на обличчі. І мова зараз не про лікування, яке проводиться курсом, а саме про догляд, харчування, дотримання гігієни.

Так, наприклад, ефективність планомірного і грамотного лікування акне буде поставлена під загрозу, варто вам лягти спати або відправитися в спортзал, заздалегідь не видаливши макіяж з обличчя.

5. Уникайте ультрафіолету

Ви чули рекомендацію підсушити вугрі під сонячними променями? Це небезпечний міф, що сонячні ванни призводять до знищення бактерій і таким чином дозволяють вилікувати вугрову хвороба.

Під впливом ультрафіолетових променів запускається процес посиленого ділення клітин рогового шару, в результаті чого він стає більш товстим. Цей процес називається гіперкератоз. На короткий період вугри дійсно можуть стати більш блідими і менш помітними. Але збільшена кількість ороговілих клітин призводить до закупорки пір, за якими себум повинен потрапляти на поверхню шкіри, що згодом стає причиною утворення комедонів і розвитку запалень.

6. Правильне очищення – одна з ключових складових ефективного догляду за проблемною шкірою

Щоденне очищення можна виконувати тільки за допомогою делікатних засобів, які здатні видалити макіяж, надлишки себума і забруднення м'яко, не травмуючи і не дратуючи чутливу проблемну шкіру.

У домашніх умовах один-два рази на тиждень має сенс виконувати глибоку чистку шкіри за допомогою масок на основі білої глини, рисової муки або інших ефективних і безпечних сорбентів.

Якщо на шкірі присутні запальні елементи, категорично заборонено використовувати скраби, спеціальні гаджети для очищення шкіри, абразивні пілінги.

7. Будьте обережні з пілінгами. Вони далеко не завжди доцільні і безпечні.

Поширена помилка, що пілінги – мало не найкращий засіб для догляду і лікування схильної до акне проблемної шкіри. Хочеться вірити, що після відновлення після пілінгу шкіра буде вже здоровою і чистою. На жаль, це так не працює.

По-перше, важливо розуміти, що проблемна шкіра, яка схильна до вугрів, прищів відрізняється підвищеною чутливістю і порушенням природних захисних функцій. Пілінг – процедура що травмує шкіру, тому після невчасно проведеного пілінгу або неправильно підібраної суміші часто проблеми тільки збільшуються – запалення посилюється, з'являються нові висипання.

Хімічні пілінги повинні бути виключно поверхневими і застосовувати їх можна тільки при незапальній формі акне. Рекомендовані для застосування пілінги на основі саліцилової кислоти та її сполук, а також молочної кислоти. Саліциловий пілінг, крім м'якого злущення, демонструє прекрасні бактерицидні і себорегулюючі властивості. Молочна кислота в свою чергу має здатність утримувати вологу в роговому шарі, а проблемна шкіра нерідко страждає від зневоднення.

Будь-які хімічні пілінги повинні призначатися і виконуватися фахівцем – дерматологом або косметологом.

8. Як ви витираєте шкіру після умивання – не менш важливо, ніж сам процес очищення

Бактерії, як відомо, чудово себе почувають у вологому і теплому середовищі. Саме такі умови створюються на рушнику, який висить у вас в ванній. Витирати обличчя всього один раз, а потім відправляти рушник в прання недоцільно, однак повторне використання підвищує ризик занести мікроби. Тому людям з проблемною шкірою зручніше і корисніше буде використовувати після вмивання паперові рушники. Вони прекрасно вбирають вологу, не потрібно терти чутливу шкіру, і вони набагато більш гігієнічні, ніж повторно використані тканинні рушники.

9. Виконуйте чистку обличчя у косметолога-дерматолога

Звичайно, дуже хочеться негайно прибрати прищ, який з'явився на обличчі, як завжди, в самий невідповідний момент. Здається, що складного в чищенні. Протер шкіру і руки настоянкою календули або хлоргексидином і вперед! Якщо у вас коли-небудь з'являться подібні думки, зупиніться. Не піддавайте свою шкіру серйозному ризику. Чистку проблемної шкіри повинен виконувати фахівець, який має відповідну освіту і досвід і може виконати процедуру так, щоб вона дійсно пішла на користь.

Чистка сама по собі не є лікувальною процедурою. І вона далеко не завжди показана при акне. Так, наприклад, при запальній формі вугрової хвороби будь-яка чистка строго протипоказана. Дуже важливою є підготовка до процедури і догляд після неї, а також дотримання правил асептики і антисептики.

Якщо чистка виконана з порушенням технології або при наявності протипоказань, це посилить вугрову хворобу і спровокує розвиток постакне: рубців, шрамів, пігментних плям.

10. Вибирайте відповідні косметичні засоби

Уникайте комедогенних інгредієнтів в доглядовій і декоративній косметиці. До таких речовин відносяться барвники на основі аніліну (як правило, позначені літерами DSC), жирні спирти (Miristyl Alcohol, Opeyl Alcohol,) «щільні» масла (наприклад, кокосове і масло какао). Комедогенні компоненти сприяють закупорці пір, що стає причиною висипань на шкірі. Важливо розуміти, що значення має також концентрація речовин в складі косметичного продукту і індивідуальна реакція.

Засоби для всіх типів шкіри не обов'язково підійдуть власникам проблемної шкіри. Вам варто орієнтуватися на позначку «для проблемної шкіри, схильної до акне», «некомедогенно». Ефективно доглядати за проблемною шкірою допоможуть косметичні продукти, які містять рослинні екстракти, багаті дубильними речовинами (кора дуба, гаммамеліс, гранат, чай), масла з протизапальною дією (масло чайного дерева, ромашки, евкаліпта), саліцилову кислоту, цинк, сірку, ферменти і фруктові кислоти.