Боремося з акне: що заборонено робити при висипаннях
Вражаюче, як часто люди, які страждають від акне, прищів, вугрів, власними діями в рази збільшують проблему. Керуючись бажанням швидше позбутися від висипань, але, не розуміючи природи вугрової хвороби і процесів в шкірі, які призводять до утворення прищів, людина може затягувати лікування проблемної шкіри на роки! Давайте розберемося, які дії, засоби і процедури під забороною тим, хто хоче назавжди позбутися від висипань.
Лікувати акне за допомогою пілінгів
Пілінги здаються рятівним засобом для людей з проблемною шкірою обличчя, адже кожному хочеться всього однією-двома процедурами буквально поміняти шкіру і нарешті забути про прищі. Однак на практиці далеко не завжди і, вже тим більше, далеко не всі пілінги рекомендовані при висипаннях.
Допускається виконання пілінгу тільки прі не запальній формі вугрової хвороби, причому вплив має бути поверхневим і не агресивним. Такими пілінгами є саліциловий і молочний. Саліцилова кислота допомагає дбайливо розчинити і прибрати шар ороговілих клітин шкіри, а також нормалізує вироблення шкірного сала, має виражену бактерицидну дію.
Молочний пілінг крім звільнення від ороговілих клітин, дозволяє заповнити дефіцит вологи, який характерний для шкіри, яка страждає від акне. Він має здатність проникати в роговий шар і затримувати в ньому молекули води.
Шкіра при вугровій хворобі стає дуже чутливою, оскільки її природні захисні властивості порушені, місцевий імунітет ослаблений. Будь-який пілінг передбачає пошкодження шкіри, в результаті чого шкіра з ослабленими захисними функціями зовсім втрачає свою здатність боротися з шкідливими мікроорганізмами та іншими негативними зовнішніми впливами.
Проведення пілінгів на запаленій вугровій шкірі спровокує посилення запальних процесів і стане причиною додаткових проблем - появи гіперпігментації.
Занадто інтенсивно очищати шкіру
Знову ж таки поширена помилка. Володарям проблемної шкіри з підвищеною жирністю і схильністю до висипань здається, що часте очищення допоможе прибрати надлишкове шкірне сало і запобігти розмноженню шкідливих мікробів. Але занадто частим очищенням або застосуванням занадто агресивних речовин людина робить своїй шкірі ведмежу послугу, створюючи прекрасні умови для розмноження бактерій, які викликають розвиток вугрової хвороби (акне).
В результаті подібних дій рН-баланс шкіри зсувається в лужну сторону, а, як відомо, щоб ефективно захищатися від бактерій і вірусів, має підтримуватися кислотне середовище гідроліпідної мантії.
Не забувайте, спиртовмісні компоненти в складі пінок і лосьйонів провокують посилену роботу сальних залоз, в результаті продукується надмірна кількість шкірного сала.
Для очищення не використовуйте скраби або інші речовини або пристосування (щітки, мочалки), які стають причиною механічних пошкоджень. Один або два рази на тиждень доцільно глибоко очищати шкіру за допомогою спеціальних масок, що містять сорбирующие речовини (наприклад, рисову пудру або білу глину), протизапальні інгредієнти, кислоти і ферменти, що володіють себорегулюючими властивостями.
Самостійно намагатися видалити прищі
Чому при такій кількості літератури, інформації від косметологів і дерматологів люди все ще намагаються таким чином позбутися від висипань? Бо складається оманливе враження, що таким чином можна вирішити проблему, хоча б на короткий час.
Ні! Прищі в кращому випадку залишаться, а в гіршому, видавлюючи прищі, ви занесете інфекцію або розповсюдите її на більшу ділянку шкіри. І без того чутлива шкіра травмується, більш того самостійне видавлювання прищів призводить до розширення пір, а це не сприяє ні красі, ні здоров'ю шкіри.
Проводити чистку - видаляти прищі - повинен тільки косметолог або дерматолог в умовах косметологічного кабінету, зі строгим дотриманням стерильності і санітарно-гігієнічних норм.
Важливо розуміти, що чистка в принципі далеко не завжди показана при акне. Неправильне виконання чистки (без показань, з порушенням технології, із застосуванням невідповідних засобів і т.п.) може привести до нової проблеми - гіперпігментації, рубців і іншим проявам постакне.
Проводити постійні експерименти в лікуванні акне
Мова не про те, що не можна пробувати різні методи, лікувальні або косметичні засоби, а про те, що будь-якому лікуванню потрібен час, щоб з'явилися перші помітні результати. Відсутність терпіння і постійні метання від однієї мазі до іншої, від одного салону / клініки / лікаря до іншого призводить до того, що пацієнт просто не встигає отримати бажаний ефект. Так він сам затягує своє одужання.
Що важливо пам'ятати, починаючи лікування прищів? Будь-які засоби, націлені на довгостроковий результат в боротьбі з акне, застосовуються курсами, тривалістю від трьох тижнів і більше.
Шкіра оновлюється за 28 днів, а значить, потрібно почекати цей строк, щоб побачити, яких результатів вдалося досягти за допомогою лікування.
Більш того, в лікуванні акне на перших стадіях нерідко спостерігається загострення запальних процесів. Не варто кидати боротьбу на цьому етапі, тому що «стало тільки гірше» - це нормальна реакція шкіри, і вона мине (якщо лікування призначає і контролює фахівець).
По-друге, шкірі потрібен час, щоб відновитися, а її природний антибактеріальний бар'єр повинен прийти в норму, тільки тоді можна говорити, що прищі (акне) переможені надовго.
Програми лікування вугрової хвороби розписуються на 3-10 тижнів. Навіть якщо висипання і почервоніння пройшли досить швидко, наприклад, за два тижні, розслаблятися, відміняти лікування або зневажливо ставитися до догляду або харчування категорично не можна. Поки не завершиться процес поступового природного відновлення шкіри, вона не здатна повноцінно виконувати свою захисну функцію, зокрема боротися з бактеріями. Значить, без правильної підтримки з боку лікувальних препаратів висипання повернуться знову.
Самостійно підбирати косметичні засоби
У 90-95% випадків, коли людина підбирає собі косметику без участі фахівця, вона допускає помилки. Найчастіше вибрані косметичні продукти або не підходять для конкретної ситуації, або не поєднуються між собою.
Щоб підібрати догляд із засобів різних марок, ліній, категорій, з різними складами, потрібно в цьому питанні розбиратися професійно, розуміти, які компоненти як працюють, як взаємодіють між собою. Підбір подібного комплексного догляду довірте лікаря.
Якщо хочете купити домашню косметику без консультації з лікарем, зупиніть вибір на засобах однієї марки і однієї лінійки. Так ви, принаймні, будете впевнені, що компоненти і їх дії не суперечать один одному і не конфліктують.
Коли на шкіру протягом дня потрапляє суміш з різних засобів і препаратів, це підвищує її чутливість і схильність до різних зовнішніх впливів. Для гіперчутливої проблемної шкіри це означає зниження захисних функцій і активне розмноження мікробів, а значить - загострення акне.
Ще одна поширена помилка у виборі косметики - засоби, які безпечні для інших типів шкіри, але не підходять для проблемної, схильної до висипань шкіри. Так, наприклад, обнадійливий напис «для всіх типів шкіри» не означає, що продукт неодмінно вам підійде. Така косметика може забивати пори, призводити до утворення чорних крапок, прищів. В даному випадку варто вибрати косметику з позначенням «noncomedogenic», «некомедогенно» і «for acne-prone skin», «для шкіри з акне».
Не забувайте, що спирт в складі косметики може спровокувати загострення акне.
У нашому блозі ви знайдете рекомендації дерматологів та косметологів щодо домашнього догляду, харчування, косметичних процедур, які допоможуть назавжди впоратися з акне і забути про висипання!